Аналітика

Перші два етапи успішно завершені, тоді можна переходити на третій етап, аналітика отриманих даних. Згідно попередньо створеного графіку ми виконували всі необхідні дії та отримували хочаб якийсь результат. Всі ці результати вводили до загальної таблиці та спостерігали.

Для вимірювання результатів ми використовували різні інструменти. Наприклад для отримування інформації стосовно кількості резервів з кожного з каналів залучення гостей ми використовуємо сервіс Reservble.

Завдяки можливості відслідковувати загальну кількість резервів за заданим періодом ми можемо додати цю інформацію до таблиці. Якщо до кожного резерву додавалась інформація про середній чек, тоді буде підрахована рентабельність рекламної кампанії. Як це виглядає?

Наприклад, ми витратили на створення контенту цього місяця 4000 грн. Контент здебільшого використовувався у Facebook та Instagram для створення дописів (не рекламних). Переходимо до розділу “Канали продаж” у адмінці Reservble

скріншот з кабінету власника закладу Reservble

Якщо за минулий місяць було 284 резерви з цих двох каналів бронювання з середнім чеком 520 грн, тоді можна сказати, що загалом активність там принесла бізнесу 147680 грн додаткового обігу. Якщо прибрати адміністративні витрати та залишити лише прибуток ~25%, маємо 36920 грн. Віднімаємо суму вкладень на створення контенту, що складає 4000 грн та отримаємо 32920 грн чистого прибутку з попередньо створеного контенту.

Ось так на прикладі найпопулярніши соціальних мереж та інструменту Reservble ми дізнались про справжню рентабельність рекламних інвестицій. Таким саме способом розраховуємо по кожному каналу залучення гостей та аналізуємо. Якщо бачимо десь проблему, низьку рентабельність тоді ми повертаємось до етапу планування та вносимо корегування в план. Місяць тестуємо та знову аналізуємо.

Таким чином ми допомагаємо бізнесу краще працювати та залучати максимально можливу кількість гостей.