7 форматів відео, що слід спробувати

1. Знайомство з персоналом закладу

Здебільшого, з шеф кухарем, тому що він робить головну магію у закладі. Якщо ваша їжа заслуговує розголосу та ви вдячні за це шефу – зніміть відео. Узгодьте які відверті моменти життя, кар’єри можна згадувати у відео. Ось декілька прикладів:

  • Чому саме ця професія і як це почалось?
  • Яку з страв ви більше за все полюбляєте готувати?
  • Що вас захоплює у цій професії?

Так само можна зняти інтерв’ю з іншим персоналом, адміністратором наприклад чи офіціантами. Зйомка може бути «під час роботи» обслуговуючи щасливих гостей. Це допоможе об’єднати команду та ви отримаєте більше довіри від них, а потенційні гості побачать щасливих гостей, привітний персонал та теж захотять отримати такі враження.

2. Згадайте своїх гостей

Гості, що полюбляють ваш заклад та відвідують його регулярно з великою вірогідністю погодяться взяти участь у відео. Спитайте їх та запропонуйте щось в подарунок, наприклад безкоштовний сніданок або дисконтну карту.

Цікавий формат для зйомок з гостями це ділитися враженням від існуючих страв в меню або зняти дегустацію майбутнього меню, оновленого. Якщо заклад має секретне меню для постійних гостей, то можна показати і його.

Після розміщення відео у соціальних мережах попросіть всіх учасників відео поширити його серед своїх друзів та сім’ї. Це допоможе отримати перший рекламний поштовх та залучить нових гостей до закладу. Чому? Рекомендація від знайомого, ще й у відео спрацює набагато краще будь-якої іншої реклами.

3. Познайомте гостей із собою

Ви, як власник ресторану або керуючий закладом знаєте його ліпше всіх. Почати можна з історії «як все починалось» або «що мотивували відчинити саме такий формат закладу». Багатьом буде цікаво почути з якими труднощами ви стикались під час роботи та що вам більше всього подобається в цьому бізнесі.

Залежно від атмосфери закладу ви можете зняти яскраве та смішне відео або з’явитись у серйозному образі. Відео завжди повинно відповідати настрою закладу, його тематиці, концепту.

Маленьке сімейне італійське бістро може працювати над емоціями, що об’єднують цю спільноту. Це може бути ностальгія, наприклад. Інший заклад може дозволити собі бути смішним і дотепним, більше покладатися на гумор.

Як приклад, можу навести профіль нашого давнього клієнта, власника пабу Полонія. Коли починали, не було навіть профілю у Facebook. Зараз це допомагає залучити нових гостей та мотивує до повторних візитів

4. Розкажіть про локальних постачальників

Потенційним клієнтам подобається чути, що відвідуючи заклад, вони ще підтримають локальних виробників. Якщо ви один з тих закладів, що закупає продукти на маленьких локальних фермах, тоді камеру до рук та мерщій на ферму знімати новий контент. Гості побачать цікаву історію про виробників та вашу співпрацю, та у знак подяки це відео буде поширено як звичайними підписниками вашої сторінки так і власниками ферми. Ви отримаєте більше лайків, шейрів, гостей то нових підписників.

5. Зазирніть за лаштунки бізнесу

Зробіть ексклюзивні відео як готується їжа, як персонал створює цю неймовірну атмосферу щодня перед відкриттям. Може бажаєте отримати максимум охоплень та обговорення у суспільстві і знімете щось на кшталт скандального шоу, де шеф кухар та його помічники сперечаються та б’ють посуд заради досягнення найкращого результату? Покажіть саме те, чого вони від вас не очікують. Вони отримають відчуття участі у цьому процесі та будуть частіше обговорювати заклад з друзями.

6. Зробіть відео поздоровлення на свята

Свята це гарний час, щоб показати атмосферу закладу та познайомити людей з вашими святковими спеціальними пропозиціями. Привітайте гостей та майбутніх гостей зі святом та наприкінці відео зробіть заклик до дії, щоб вони одразу могли перейти за посиланням за забронювати стіл або отримати знижку з наступним бронюванням. Якщо посилання на дзвінок, а в той момент телефон буде зайнятий, враження не з кращих, можуть обрати інший заклад. А коли резерв оформлений, адміністратор може передзвонити у будь-який момент, за потреби. Для більшого охоплення додайте відео до розсилки електронною поштою (якщо використовуєте такий канал залучення гостей) та до всіх соціальних мереж.

7. І головне, не переграйте.

Сьогодні увага користувачів на вагу золота. Ми полюбляємо коротенькі відео, що захоплюють нашу увагу та одразу же передають головне повідомлення без марної витрати часу. Тому створюйте відео якомога коротші та ємні. Довжина відео також залежить від платформи:

  • YouTube: 2 хвилини
  • Facebook: 60 секунд
  • Instagram: 15 секунд Stories, 30-60 секунд Reels, 60 – 90 секунд стрічка новин

Як ви бачите YouTube дозволяє розміщувати найдовші відео. Але не обмежуйте себе розміщенням відео лише на одному ресурсі, оптимізуйте відео під кожну соціальну мережу для отримання найкращого результату.

Не обов’язково постити відео по декілька разів на день, або кожного дня, якщо ви не зможете підтримувати цей графік протягом тривалого часу. Також користувачі можуть ігнорувати таку кількість контенту, як спам. Ось, наприклад, графік за яким ви можете розміщувати відео-контент:

  • YouTube: 1-2 відео на тиждень
  • Facebook: 1-2 відео на тиждень
  • Instagram: 1 відео на тиждень

Висновок. Імпровізуйте, створюйте цікавий контент, тестуйте різні формати і знаходьте найкращий саме для вас! Не існує єдиного та 100% успішного формату для всіх. Перші результати можна очікувати не раніше, як за 2-3 тижні після початку використання відео у своїй маркетинговій стратегії. Я кажу виключно про нових гостей, а не збільшення переглядів у соціальних мережах. Якщо вам потрібна допомога, супровід у пошуках ідеального контенту саме для вас, пишіть нам 😉

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x