Пост-COVID ресторанний маркетинг

Як змінився ресторанний маркетинг після COVID?

Пандемія внесла значні зміни у ресторанну індустрію. Ті хто змогли адаптуватись – вижили. Нижче зазначимо декілька пост СOVID стратегій ресторанного маркетингу для збільшення продаж.

Як пандемія змінила вигляд ресторанного маркетингу.

Ресторанна індустрія зазнала сильного удару по всьому світу завдяки СOVID. Змін зазнали звички гостей, які тепер стали набагато більше замовляти саме онлайн, на доставку або на виніс.

Google пошук за ключовою фразою «доставка їжі» побив свій рекорд спочатку під час першої хвилі пандемії у березні 2020 року, потім під час останньої хвилі у жовтні 2021 року.

Статистика запитів “доставка їжі” в Україні за останні 5 років

Як змінився ресторанний маркетинг після COVID?

Пандемія внесла значні зміни у ресторанну індустрію. Ті хто змогли адаптуватись – вижили. Нижче зазначимо декілька пост СOVID стратегій ресторанного маркетингу для збільшення продаж.

Як пандемія змінила вигляд ресторанного маркетингу.

Ресторанна індустрія зазнала сильного удару по всьому світу завдяки СOVID. Змін зазнали звички гостей, які тепер стали набагато більше замовляти саме онлайн, на доставку або на виніс.

Google пошук за ключовою фразою «доставка їжі» побив свій рекорд спочатку під час першої хвилі пандемії у березні 2020 року, потім під час останньої хвилі у жовтні 2021 року

1. Фокус на онлайн замовлення.

По причині можливого зараження відвідуючи заклади харчування, клієнти почали замовляти їжу онлайн. Відсоток продажів на доставку чи на виніс після карантину був вже не таким високим, як під час, але відбувся значний зсув до харчування поза приміщенням.

Погодьтесь, що набагато легше замовити онлайн у декілька кліків ніж поїхати на обід до ресторану. Тому обслуговування аудиторії, яка замовляє їжу онлайн, стало важливим для збільшення продажів.

Як ресторатор, ви повинні бути готовими до впровадження змін до вашої операційної системи. Можна укласти угоду з додатками, що доставляють їжу, щоб догодити клієнтам. Ви також можете створити свій власний веб-сайт з можливістю замовлення онлайн з інтеграцією до POS системи. Або зосередитись на співпраці з Ubereats та локальними сервісами. Іноді комісії за користування цими сервісами дуже завищені. Але це тому, що вони надають вам систему, скупають перші позиції у Google та утримують персонал, який доставляє їжу.

Якщо у вас маленький ресторан, ви можете об’єднати зусилля ще з декількома такими ж маленькими закладами та відкрити свою доставку. Це допоможе зберегти частину коштів але й додає додаткового навантаження.

2. Оптимізація меню.

Дуже важливо зробити меню компактним і зручним для споживача. Це допоможе зменшити непотрібні витрати на запаси та полегшити вибір клієнтам.

Слід переглянути свої страви та вилучити ті, які не користуються попитом і не реалізовуються у достатній мірі. Кожна страва в меню повинна мати достатній потенціал для отримання прибутку. Спочатку зосередьтесь на найцінніших стравах, а потім на прибутку.

Слідкуйте за новими харчовими тенденціями на ринку, такими як здорова їжа, популярні дієти та рослинний білок. З кожним роком зростає попит на вегетаріанські страви, замінники м’яса із сої, бобових. Впроваджуючи такі зміни не зрадьте концепції закладу.

Ви повинні бути готові коригувати ціни відповідно до ринкових тенденцій і переконатися, що товари є конкурентоспроможними в нових ринкових умовах. Знайдіть правильний баланс між спеціальними пропозиціями та стравами з високою націнкою.

3. Активність у соціальних мережах.

Ви повинні використовувати медіа платформи, такі як Facebook, Instagram, TikTok та Youtube для збільшення присутності у мережі. Так як майже всі сьогодні користуються хоча б одною соціальною мережею з переліку, реклама свого закладу там збільшить охоплення та кількість потенційних відвідувачів.

Навіть пропонуючи їжу ідеальної якості, ваші продажі не зростуть, якщо ніхто не знатиме про ваш заклад. Присутність у соціальних мережах сьогодні, це обов’язок кожного бізнесу. Також можете зробити собі веб-сайт з детальним описом всіх сервісів, що надаєте та можливістю формування замовлення гостем онлайн.

Ось декілька лайфхаків, як зробити свою присутність у соціальних мережах більш продуктивною:

 • Оптимізуйте свою офіційну сторінку щоб бути ближче до своєї цільової аудиторії та рекламуйте дописи в їх рекламних стрічках.
 • Оновіть свої облікові записи в соціальних мережах та надайте важливу інформацію, наприклад години роботи, адресу та контактні дані, щоб потенційні гості могли швидко з вами зв’язатися.
 • Приймайте онлайн бронювання прямо з Facebook та Instagram додавши кнопку «Забронювати» (можна використати сервіс Reservble для отримання резервів)
 • Створюйте заходи у Facebook, щоб ваші потенційні клієнти могли взяти участь.
 • Завантажуйте фотографії та відео, що познайомлять гостей з вашими стравами.
 • Використовуйте гео-теги та хештеги для захоплення уваги нової аудиторії.

4. Використовуйте всі переваги Digital-маркетингу

Веб-сайт вашого закладу повинен бути на першій сторінці Google пошуку. Це допоможе отримати більше перехожих, як не дивно та замовлень онлайн. Digital-маркетинг це найкращий спосіб захопити нових потенційних гостей онлайн.

Ось декілька пропозицій як оптимізувати ваш ресторанний бізнес для онлайн аудиторії:

 • SEO-оптимізація. Це найкраща тактика для отримання органічного трафіку до веб-сайту ресторану. Покращивши SEO ви отримаєте більше локальних користувачів з локального пошуку Google.
 • Співпраця з блогерами. Інший метод, це співпраця з блогерами з різних соціальних мереж, що орієнтовані на їжу. Вони можуть рекламувати заклад розмістивши захоплюючі фото або позитивні відгуки.
 • Emailмаркетинг. Електронна пошта це один з найкращих шляхів для отримання повторних замовлень. Використовуючи контент маркетинг та SEO ви можете залучити більше людей на веб-сайт та збирати електронну пошту відвідувачів щоб в подальшому робити розсилки. Як тільки список адрес досягне значної кількості, можете почати надсилати електронні листи підписникам інформуючи про нові пропозиції.
 • Google Мій Бізнес. Все більше бізнесів реєструються у Google Мій Бізнес та отримують всі переваги від користування. Розміщення там допомагає оптимізувати бізнес для пошуків «поруч зі мною». Такий вид пошуків є одним з найбільш популярних видів пошуку закладів харчування. Впевніться що така важлива інформація, як назва, адреса та контактний номер телефону коректно вказані у вашому аккаунті. Сфокусуйте персонал на отриманні відгуків від гостей у вашому аккаунті Google. Велика кількість відгуків допоможе дібратись до перших сходинок пошуку «поруч зі мною».
 • Експериментуйте з новими маркетинговими стратегіями

Аналізуючи ринок, можу сказати, що ресторани випробували багато інноваційних маркетингових стратегій після пандемії, щоб залучити своїх клієнтів. Деякі методи спрацювали надзвичайно добре та призвели до різкого збільшення продажів.

Наприклад, деякі ресторани представили готові набори, щоб допомогти клієнтам відтворити автентичний смак свого ресторану вдома. Ви також можете використовувати цю стратегію, щоб рекламувати свої найкращі страви клієнтам і отримувати відгуки про нові доповнення до меню.

Деякі ресторани також почали продавати інші товари, крім продуктів харчування та напоїв, через свої веб-сайти. Ця стратегія не тільки допомагає отримати прибуток, але й створити бренд, продаючи товари зі своїм брендом. Можна додавати листівку з подякою до кожної доставки на знак вдячності своїм клієнтам.

Висновок

Covid змінив спосіб роботи традиційних ресторанів. Постковідні ресторатори зрозуміли важливість бути в тренді та використовувати цифрові маркетингові інструменти та платформи для просування свого бізнесу.

Деякі компанії працювали разом у ці складні часи, щоб вижити. Оновили роботу, щоб виконувати всі ковідні норми. Нарешті, завдяки маркетингу нового віку та оптимізації свого процесу, ресторани показали надзвичайно хороші результати після пандемії.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x