Маркетинг в соціальних мережах +шаблон контент плану

Думаю, що немає потреби зараз описувати на скільки важливий контент план згідно маркетингової стратегії у ресторанному бізнесі та не тільки у ресторанному. Маркетинг завжди був і є важливим компонентом, з якого складається успіх будь-якого бізнесу. Чим більше конкуренція та вибагливіше клієнти (гості) тим досконаліше треба до нього відноситись. Якщо бажаєте виділитись серед конкурентів слід взяти під контроль маркетинг та створити надійний план, що призведе до успіху.

Соціальні мережі сьогодні, це найголовніший інструмент комунікації з аудиторією. Якщо їх правильно використовувати, це може бути найефективніший інструмент для залучення гостей та перетворення їх у фанів вашого бренду. Чим більше лояльний клієнт, тим більше успіху ви матимете.

Не знаєте як діяти? Ось 12 кроків, які дозволять вам повністю скористатись перевагами маркетингу в соціальних мережах (в кінці бонус у вигляді готових таблиць для планування контенту):

 1. Визначте свої цілі

Перше, що вам потрібно зробити, це визначити цілі. Якщо немає мети, ви не зможете успішно виконати план соціальних мереж. Визначте, чого сподіваєтеся досягти від маркетингу, а потім можете продовжити створення плану, який працюватиме для вашого бізнесу.

 1. Визначте своїх клієнтів

Хто ваші клієнти? З ким ви намагаєтеся зв’язатися? Якщо не знаєте, з ким намагаєтеся зв’язатися, не зможете зв’язатися з потрібною аудиторією. Коли визначите свою цільову аудиторію, можете визначити, які соціальні мережі вони використовують і як з ними взаємодіяти. Для більш кращого аналізу аудиторії рекомендую використовувати сервіси, що допомагають отримати більше деталей про реальних клієнтів закладу (Reservble)

 1. Оберіть платформи, які плануєте використовувати

Це підводить нас до третього кроку реалізації маркетингового плану соціальних мереж: визначення платформ, які використовувати. Різні аудиторії використовують різні платформи соціальних мереж. Для ресторанів Facebook, Instagram, TikTok та Telegram, швидше за все, будуть найактуальнішими платформами, через які цільова аудиторія буде частіше комунікувати. Ви не захочете продавати на платформах, які цільова аудиторія не відвідує часто, тому що просто не отримаєте потрібну увагу.

 1. Взаємодійте та залучайте

Тепер, коли ви знаєте, хто цільова аудиторія та які платформи вона використовує, можете почати взаємодіяти з нею. Публікуйте контент, який привертають увагу, буде цікавим. Зробіть розмову плавною та спонукайте аудиторію до взаємодії з вами, але притримуйтесь попередньо створеного Tone-of-Voice (манери спілкування бренду). Чим більше взаємодії, тим помітнішим буде ваш ресторан.

 1. Оптимізуйте

Оптимізуйте свій маркетинг у соціальних мережах, і ви матимете ще більше активності. Щоб оптимізувати, необхідно інтегрувати цільові ключові слова у свої публікації; необхідно об’єднати веб-сайт, блог і соціальні мережі, щоб всі канали комунікації взаємодіяли один з одним.

 1. Виділяйтесь

Не бійтеся бути унікальним. Чим більше ви унікальні, тим більше будете виділятися; чим більше ви виділяєтеся, тим більше уваги привернете; чим більше уваги привернете, тим більше успіху матимете. Не бійтесь виставляти ризиковий контент, тестуйте різні формати, поки не знайдете свій унікальний та привабливий для цільової аудиторії.

 1. Рекламуйте свій бренд

Про що ваш ресторан? Яка мета бренду? З’ясуйте, що є вашою унікальною пропозицією та рекламуйте це. Чим більше рекламуєте свій бренд, тим більш відомими стане ваш ресторан. Клієнти із задоволенням обідають у ресторанах, які приваблюють своїм брендом, статусністю.

 1. Створіть та слідуйте календарю (приклад графіка публікацій у кінці допису)

Не публікуйте просто коли заманеться. Щоб досягти справжнього успіху, необхідно публікувати дописи в правильний час, регулярно. Публікація в потрібний час гарантує, що аудиторія побачить те, що ви публікуєте. Дізнайтеся, коли цільова аудиторія часто відвідує соціальних мереж, які ви використовуєте і опублікуйте в цей час. Ця інформація доступна в аналітиці будь-якої соціальної мережі, визначається як популярний час активності аудиторії.

 1. Будьте різноманітними

Не публікуйте виключно зображення або відео, комбінуйте, об’єднуйте. Публікуйте поєднання відео, публікацій у блозі, фотографій і підтримувати стрічки соціальних мереж свіжими і цікавими. Спробуйте публікувати різний контент в різних соціальних мережах, щоб зібрати якомога більшу аудиторію у всіх свої каналах комунікації.

 1. Комунікуйте з аудиторією

Не забувайте про спілкування зі своєю аудиторією. Якщо хтось коментує вашу публікацію, дайте відповідь. Відповідь покаже аудиторії, що ви активні, вам важливий кожен потенційний гість і чим більше демонструєте свою турботу, тим лояльнішою стане аудиторія.

 1. Платіть наперед

Не просто діліться своїм контентом, а поширюйте контент своїх гостей, партнерів по бізнесу, постачальників. Поширюючи чужий контент, ви платите вперед, і цей добрий вчинок буде оцінений всіма. Ваші партнери поділяться вашим контентом, що представить ваш ресторан абсолютно новій аудиторії.

 1. Відстежуйте та вимірюйте

Контролюйте, відстежуйте та вимірюйте ваші відгуки та свій успіх. Вносьте корективи скрізь, де вважаєте за потрібне, і завжди будьте готові внести нові зміни. Оптимальний строк для тестування гіпотези, це 2-4 тижні. Використовуйте правильні інструменти.

Приклад графіку для планування розміщення та створення контенту, який я використовую у своїй роботі за посиланням. Якщо по ньому виникають питання, пишіть в коментарях у файлі, буду всім відповідати.

Сама перша стрічка, це назва соціальної мережі, в якій планується контент. У моєму прикладі, це Instagram. Робіть подібні розділи під будь-які свої канали комунікації з потенційними гостями.

День підготовки – це дата, на яку ви плануєте створення контенту (фото, відео, текст).

День публікації – коли саме цей пост буде опубліковано

Статус – що зараз коється з цим контентом. Він  Очікує/В процесі/Запланований/Опублікований

Рубрика – одним словом, наприклад: навчаємо/розважаємо/команда/гості

Тип контенту – тут зазвичай я пишу у якому форматі контент (Фото/Відео/Текст)

Опис – про що цей контент, короткий опис

Кількість переглядів – це аналітичні дані, що допоможуть при швидкому аналізі контенту одразу же в цій таблиці наприкінці місяця. В душках, вказано через 4 дня після публікації, тому що це оптимальний час для фіксування активності під публікацією.

Мета – навіщо цей контент, з якою метою його розміщуєте. Кожен контент повинен виконувати свою функцію та викликати необхідні емоції у читача. Наприклад: формування довіри/мотивація/заклик до дії

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x